Rezervace
Nejprve zvolte apartmán, který chcete zarezervovat.
Apartmán č.1
Vybrat
Apartmán č.2
Vybrat
Apartmán č.3
Vybrat
Apartmán č.4
Vybrat

Chalupa v Meziluží

Choose language

Novohradské hory

Přes dvě Vody do Terčina údolí

Lehčí, o polovinu kratší, ale ani tato trasa není úplně zadarmo. Ujedete skoro 40 km, nastoupáte 680 výškových metrů. Začínáme opět v naší základně v osadě Meziluží (německy Gutenbrunn), tajemně ukryté jak pohledům z blízké silnice, tak ze sousední vísky Olbramov.

Vyrážíme jižním směrem přes Rychnov, Konratice, tedy podobně, jako při předchozí trase. Už na rozcestí Nad Liščím dolem se však vydáme po červené značce vlevo a pořád stoupáme kolem pramene Svinenského potoka, Kuní hory (925 metrů) k rozcestí, kde pod Kraví horou (953 metrů) znovu narazíme na červenou. Tady ve výšce 891 metrů je také nejvyšší bod našeho výletu.

Po sjezdu na jedenáctém kilometru našeho výletu narazíme na silnici a dáme se po ní doleva do obce Hojná voda. Jednou z největších atrakcí je Meditační zvon setkávání pod Kraví horou. U zvonice odbočíme ze silnici vlevo po červené a jedeme podél hřbitova po cyklostezce lesem až do Dobré vody, jíž dominuje známý poutní kostel Panny Marie Těšitelky, vybudovaný na místě léčivého pramene. I proto se místu přezdívá „Jihočeské Lurdy“.

 

Zde se stáčíme k jihozápadu a šlapeme po cyklostezce do osady Šejby, kde se obrátíme na sever. U přírodního parku Veveřský potok se přiblížíme na dosah rakouské hranici. Odtud kolem historického Zevlova mlýnu a rybníku dojedeme až do regionálního centra Novohradských Hor. Tady můžeme klidně strávit půl dne. Zámek, hrad, muzeum, Buquoyská rezidence a zajímavá novogotická hrobka, klášter Božího Milosrdenství, historická kovárna… Pokocháme se historickými místy a můžeme pokračovat na západ přes přes další novohradský klenot, romantický krajinný park Terčino údolí.

 

Odtud je to už jen kousek přes Humenice a Olbramov zpět do Meziluží.

Dále nabízíme možnost ubytování v našem Apartmánu v Rakousku.