Rezervace
Nejprve zvolte apartmán, který chcete zarezervovat.
Apartmán č.1
Vybrat
Apartmán č.2
Vybrat
Apartmán č.3
Vybrat
Apartmán č.4
Vybrat

Chalupa v Meziluží

Choose language

Novohradské hory

Tipy na výlet v našem okolí

Meziluží leží na ideálním místě pro cyklisty, na jednu stranu se nachází rovinaté třeboňsko a na stranu druhou kopcovité Novohradské hory. Můžete si tak vybrat mezi cestou po rovině směrem na Trhové sviny a Nové Hrady, nebo trasami do Novohradských hor vhodných i pro náročnější bikery s různou náročností terénů. Využít můžete i cyklotrasy 12km vzdáleného Rakouska, vedoucích přes malebné rakouské vesničky.

Mimo mnoha možností pro cyklistické výlety nabízí Novohradské hory také velké možnosti pro turisty. Novohradské hory jsou protkané spletí lesních cest a cestiček ideálních pro krátké i dlouhé pěší výlety, ale také náročnější výšlapy na novohradské tisícovky, kterých je v Novohradských horách celkem 14 a to jak na české tak i rakouské straně.

V létě se pak návštěvníci mohou zchladit ve vodách novohradských rybníků, nádrží a koupališť. Dalšími možnostmi vyžití pro návštěvníky Novohradských hor je možnost jízdy na koních. Pro rybáře je novohradsko přímo rájem, jsou zde jak pstruhové tak i mimopstruhové revíry. Okolí nabízí i několik sportovišť a kurtů na tenis, beach volejbal, fotbal apod. Pro příznivce golfu je zde možnost cvičné louky a golfový areál v nedalekém Rakousku.

Možnosti na sportovní vyžití nabízejí Novohradské hory i v zimě. Kromě sjezdového lyžování v Rakouské části Novohradských hor nabízí tato oblast možnosti i pro běžkaře. Město Horní stropnice sněžný skůtr a stopotvar pro běžecké tratě a tak je v zimě upravováno několik desítek kilometrů běžeckých tras v okolí Hojné vody. Na rakouské straně, pak najdete běžecké areály v Karlstiftu a Liebenau.

3 tipy na výlet s elektrokolem

Na elektrokole křížem krážem Novohradskými horami

Tipy na výlet

Tvrz Žumberk Hrad Nové Hrady Kostel Dobrá Voda Terčino údolí Pohořský rybník Zlatá Ktiš Žofínský prales Kraví hora - rozhledna

Aktivity

Cyklistika - Novohradské hory Turistika v Novohradských horách Běžkařské tratě v Novohradských horách Lyžování v Novohradských horách Možnosti koupání v okolí Ostatní aktivity v okolí

Rychlý přehled co by Vás mohlo zajímat

Koupání

Výlety

Kultura

Kam na jídlo

Kam na pivo

Kde nakoupit

Bankomat a ostatní

Dále nabízíme možnost ubytování v našem Apartmánu v Rakousku.