Rezervace
Nejprve zvolte apartmán, který chcete zarezervovat.
Apartmán č.1
Vybrat
Apartmán č.2
Vybrat
Apartmán č.3
Vybrat
Apartmán č.4
Vybrat

Chalupa v Meziluží

Choose language

Novohradské hory

Po obou stranách hranice

Poslední skoro 40 km dlouhá trasa nás zavede i do sousedního malebného Rakouska. Nejlépe autem dojedeme k Lesovně Žofín, odkud se vydáme kousek zpět podél potoka Černá k lesnímu jezeru Zlatá Ktíš. Za hezkého počasí si tu naplánujte malou zastávku a koupání, větší romantiku těžko najdete. Pak přijde žlutý statek Schwarzauer Hof se zvoncem, polní kaplí a po lesní silničce hora Nebelstein (1017 metrů) s kamennými útvary a skvělou vyhlídkou.

 

Od Nebelsteinu jedeme na Althütten buď přes vesničku Harmanschlag, kde v zimě při dobrých sněhových podmínkách jezdí tři vleky, nebo kratší lesní cyklostezkou na Friedental. V Eisenwerku pod kamennými útvary Warzenstein se vydáme k západu a v místě Steinplötzen znovu na jih. Stoupáme až ke kapli Karlstift, u které je v zimě největší novohradské lyžařské středisko.

 

Odtud přes nejvyšší bod trasy 1021 metrů zamíříme konečně k západu a u Stadelbergu překročíme hranice zpět do Česka. Mineme český pramen Lužnice a prohlédneme si bývalou sklářskou osadu Pohoří na Šumavě (německy Buchers). Leží na nostalgické náhorní šumavské planině svého času prakticky zaniklo, ale dnes je už mnoho let znovu obnovováno. Jeho dominantou je torzo zříceného kostela Panny Marie, v jehož presbytáři se konají různé kulturní akce.

 

Z Pohoří se vrátíme krásnou divokou lesní krajinou kolem Žofínského pralesa zpět na k výchozímu místu u Lesovny Žofín.

Dále nabízíme možnost ubytování v našem Apartmánu v Rakousku.