';

O Chalupě

Chalupa v Meziluží se v této překrásné oblasti nachází na samotě poblíž obce Horní Stropnice a turistické křižovatky Dobrá Voda. Chalupa je zasazena do podhůří Novohradských hor v nadmořské výšce 576 metrů nad mořem. Je tak ideálním místem pro cyklo nebo pěší výlety do Novohradských hor nebo naopak na rovinaté Třeboňsko. Chalupa se nachází ve skoro zaniklé příhraniční vesnici Meziluží, ve které je v současné době 7 chalup, i když původně měla vesnice před válkou školu a 2 hospody.

Nově zrekontruovaná chalupa se 4 útulnými apartmány s přímým výhledem na barokní kostelík v Dobré Vodě se nachází v podhůří Novohradkých hor. Na jednu stranu tak máte výhled na Novohradské tisícovky a z druhé strany je pak oblast třeboňské pánve.

U chalupy máme několik zvířat. Těšit se můžete na kočky, nebo ovečky. Zvěřinec se v průběhu let různě mění :)

Ve dvoře naší chalupy pro Vás v letních měsících máme připravenou bylinkovou zahrádku, kde si můžete utrhnout nejrůznější druhy bylinek.


Novohradsko

Novohradsko a Novohradské hory jsou oblastí turistům dosud velmi utajenou. Odborníci se shodují v tom, že Novohradské hory jsou nejrozsáhlejším lesním komplexem v České republice. Zdejší příroda je příznačná svými hustými příhraničními hvozdy, četnými křišťálově čistými potučky a se svým příznivým klimatem patří k nejzachovalejším částem přírody v České republice.

Přijeďte okusit vůni novohradských hvozdů!

Co nám napsali naši hosté

Napsala nám paní Zdeňka 27.6.2015

Chtěla bych poděkovat za nádherný pobyt u vás. Byli jsme úplně unešení přírodou, která je opravdu zatím neporušená. Ty krásné staré stromy, rostliny, rybníky atd. atd. Jsme velcí milovníci přírody, zatím jsme jezdili hodně na Šumavu, kterou milujeme, ale příroda v Novohradských horách jí předčí. Ubytování krásné a na místě, které předčilo naše očekávání. Bydlíme sice také na venkově, ale klid tady není ani náhodou a příroda je tu hodně poničená. Jsem moc ráda, že se mi podařilo najít toto ubytování a pokud nám to zdraví dovolí, zase bychom přijeli.

Napsal nám pan Petr 20.5.2015

Děkujeme Vám za krásně strávený víkend u Vás na chalupě. Na kole jsme si udělali dva krásné výlety na Pohoří na Šumavě a do rakouské části Novohradksých hor. Ubytování nádherné a příroda v Novohradských horách také. Těšíme se na další pobyt u Vás a doufáme, že poznáme další krásná zákoutí Novohradských hor.

Napsala nám paní Karolína 10.9.2014

Vaše chalupa "Na konci světa :)" se nám strašně líbila. Děti u Vás mohli lítat bez dozoru celý den a objevovat okolí a my jsme po perném týdnu v Praze v klidu relaxovali. Zázemí chalupy nám nabídlo vše co jsme si mohli představit. Přes den jsme si vyrazili na procházku na houby a večer si opekli buřty na ohni. Už těď se těšíme na další víkend na Vaší chalupě :)

Důvody proč přijet zrovna k nám

 • Nabízíme ubytování ve stylové a nově zrekonstruované chalupě ve čtyřech apartmánech s ložnicí, koupelnou a vlastní kuchyňkou
 • Chalupa je umístněna na konci malebné vesničky se 7 staveními, cca 200m od sousedního stavení
 • Nemusíte se také bát vypustit Vaše ratolesti s hrůzou, že něco přejede nebo se někde ztratí
 • V areálu máme ovce, psa a kočky na které se děti mohou podívat a pohladit si je, v blízkosti pak pobíhají státa krav
 • Pro otrlé máme u chalupy rybníček s křišťálově studenou vodou napájený ze studny
 • To ticho je tma je zde přímo hypnotická, hvězdy tak uvidíte opravdu jasně :)
 • Příroda je zde oprvdu nádherná, Novohradské hory patří k nejzachovalejším částem přírody v České Republice
 • Pro děti máme připravené dětské hřiště se skluzavkou, trampolínou a lezeckou stěnou
 • Ideální je to u nás také pro cyklisty, na jednu stranu s rovinatými trasami pro silniční a trekingová kola, na druhou pak s těžšími trasami v Novohradkých horách.
 • Romantiku si na pokoji můžete udělat zatopením v kamnech a pozorováním tetelícího vzduchu a plamenů ohně s výhledem na barokní kostelík na Dobré Vodě
 • Doufáme, že jsem Vás přesvědčili a přijedete k nám. Budeme se na Vás těšit :)
Pro sekci tipy na výlet byly použity materiály z webu novohradky.info